II. Erzsébet uralkodásának 70. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen Lajos herceg, aki mindössze 4 éves úgy viselkedett, ahogy bármelyik másik hasonló korú gyermek az ő helyében…bármennyire is a királynő nagy eseménye volt ez, egy kisgyerek számára valljuk be, elég unalmas ennyi időt ülni. Közben pedig Katalin hercegné próbálta csitítani, ahogy azt a legtöbb anyuka meg is tenné. Az ő történetükben ott a mi valóságunk is.
Fókuszban: az anya/szülő-gyerek kapcsolat a királyi családon keresztül bemutatva
Amiről biztosan hallhatnak:
- Tettlegesség, avagy, amit a nézők látnak, akár a királyi palota erkélyén, akár a közértben, a játszótéren
- Miért kapott ekkora hangsúlyt? Szükségünk van a visszacsatolásra, kell a megerősítés, hogy valahol ez természetes… Vajon miért nem kaphatjuk meg ugyanezt a mikro- és a makrokörnyezetünktől?
- anyaként hogyan kell kezelni ilyen helyzeteket?A gyerek-szülő/anya kiszolgáltatott helyzete
- más dolog nevetni, kinevetni – a humor, mint feszültségoldó eszköz
- Vilmos herceg miért maradt le a mémekről, és valóban a nők, anyák vállát nyomja még mindig a nagyobb teher ilyen esetekben?
- Jobb megkímélni magunkat és a gyerekeket ilyen helyzetektől vagy a gyakorlat teszi a mestert?
- A szülő hogyan ventillálja ki magát, hogy adja ki a benne levő feszültséget,utólagos lelkiismeret-furdalás, rgó, amikor a szülőnél és szakad a cérna
Tóth Erzsébet Fanni, egyetemi oktató társaladalomkutató, a beszÉLJ! c. könyv szerzője válaszol Gasparik Maja kérdéseire.