Peter Bučka karrierje hivatásos katonaként indult, de már fiatal korában beszervezte az akkori titkosszolgálat. A bársonyos forradalom előtt pár évvel Washingtonba küldték mint ügynököt, természetesen a jól ismert diplomata fedő történettel. Az volt a feladata, hogy munkatársként beszervezzen valakit, aki az amerikai hadseregről szóló információkkal látta volna el az akkori Csehszlovákiát. A küldetés nem sikerült, mert két hét alatt leleplezték és kitoloncolták az Egyesült Államokból. A volt ügynököt holtan találták a Pozsonyhoz tartozó Dévény melletti kőfejtőben. A rendőrség szóvivője szerint azt sem tartják kizártnak, hogy gyilkosság áldozata lett.
“Az országos bűnügyi hivatal nyomozója gyilkosság gyanúja miatt indított nyomozást. Az ügyben boncolást rendeltek el.”
– mondta Andrea Dobiášová rendőrségi szóvivő.
2013-ban a katonai hírszerző szolgálat egyesült a katonai elhárítással és ma egy fedél alatt működnek, katonai hírszerzés megnevezéssel. Roman Mikulec (OĽaNO) belügyminiszter, aki Bučko későbbi utódja volt azt állítja, hogy húsz éve nem volt vele kapcsolatban.
„Hogy a mai napig dolgozott e valamilyen kötelékben, arról nekem nincsenek információim, várjuk meg a nyomozás eredményét.“
– nyilatkozta a belügyminiszter.
Ezzel szemben Jaroslav Naď (OĽaNO) védelmi miniszter azt állítja, hogy Bučka a Dzurinda kormány megalakulása után befejezte a biztonsági erők
„De több olyan információt kaptunk, hogy Jahnátek úrral és Bödör úrral állt kapcsolatban.“
– mondta Naď.
Bučka a titkosszolgálati karrierje végeztével valóban Ľubomír Jahnátek környezetében tevékenykedett. Amikor Jahnátek földművelésügyi miniszter lett, akkor Bučka lett a minisztérium szolgálati irodájának főtitkára. A nyomozásban illetékes személyek azonban jelenleg nem akarnak találgatni azt illetően, hogy halála összefüggésbe hozható e a Nyitrán működő üzletemberek csoportjával.