Csakhamar bestsellerré lett művében az Egyesült Államok legszegényebb régiójában, az Appalachia vidékén eltöltött nehéz gyermekkorának, egyben saját társadalmi felemelkedésének állított emléket, betekintést nyújtva, egykori pátriájának opioidkrízissel, szegénységgel, munkanélküliséggel és az ebből fakadó kilátástalansággal átitatott világába.
A kötet népszerűségében az olvasók körében az is szerepet játszott, hogy éppen megjelenésének évében választották meg az USA 45. elnökévé Donald Trumpot, nem kis részben a fehér munkásosztálybeliek szavazatainak köszönhetően, ami akkoriban óriási meglepetést okozott, és azóta sem feltétlenül érthető, hogy a kékgallérosok miért láthatták megmentőjüket az elithez tartozó milliárdosban.
Sokan erre a kérdésre remélték meglelni a választ J. D. Vance könyvében, aki azóta politikussá lett, republikánus szenátorrá, sőt mostanra az általa korábban még Amerika Hitlerének nevezett, de egy köpönyegváltással azóta istenített Trump alelnökjelöltje.
Nagy Gábor külpolitikai újságíróval, a HVG vezető szerkesztőjével, rendszeres tengerentúli kalauzunkkal Rácz Vince beszélgetett.