„A teljesen feltöltött földgáztárolók, a Szlovák Villamos Művekkel aláírt memorandum, az atomerőművek rendkívüli fűtőelem-szállítmánya és az előkészített törvények. Paradox módon ezek egy részét a kukába dobta, egy részüket módosította a lobbisták kedve szerint, a maradékot pedig otthagyja az utódjának. Tényleg lesz mit csinálnia Hirman után” – tette hozzá az SaS alelnöke, Karol Galek.
„Legújabban pedig 8 hónap elteltével arról értesülünk, hogy valamiféle hiányosságok vannak a dubaji expóval kapcsolatban. Ha Hirman ennyi idő alatt képtelen volt tájékozódni az ügyben, az nem nagyon igazolja a menedzseri képességeit. Ha olyan dolgokat talált, amelyek miatt jogi lépésekre van szükség, akkor cselekednie kellett volna. Politikai kampányt az elvégzett munkára és a jó programra kell építeni, nem ilyesmikre” – tette hozzá Richard Sulík, az SaS elnöke.
Hozzáfűzte, a világkiállításon való szlovák részvételt nemzetközi szinten is kedvezően értékelték, a részletek felől pedig az expón való részvételért felelős akkori biztosnál kell érdeklődni.
Hirman május 11-i, csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, a minisztérium előző vezetése részéről „nagyon súlyos” mulasztásokra került sor a dubaji világkiállításon való szlovák részvétellel kapcsolatban.
„Sajnos azt kell mondanom, hogy az elmúlt nyolc hónapban számos súlyos problémával kellett megküzdenünk a dubaji expó kapcsán. Még zajlik a könyvvizsgálat, de alapvető dokumentumok, számlák hiányoznak az expón való részvétel finanszírozásával összefüggésben. A rendezetlen számlák már meghaladják az egymillió eurót, így sajnos nincs más választásunk, bírósághoz kell fordulnunk” – mondta Hirman.
(TASR)