Március 14-én 30 százalékot zuhant a svájci Credit Suisse részvényárfolyama, miután a befektetők megijedtek, hogy komoly gondok lehetnek a banknál. Hiába folyósítottak több mint 50 milliárd dolláros gyorshitel a banknak, ez sem tudta eléggé megnyugtatni a betéteseket és a részvényeseket. Végül pedig villámalku született, amely szerint a legnagyobb svájci bank, a UBS megveszi a Credit Suisse-t.
A 3 milliárd svájci frank értékű üzletet sokan bírálták a kötvénytulajdonosok veszteségei miatt, illetve azért is, mert a részvényeseket nem kérdezték meg az egyesítésről.
A Credit Suisse 2022 végén több mint 50 ezer embert foglalkoztatott, idén viszont már 4000 munkahelyet voltak kénytelenek megszüntetni. A nemrég történt felvásárlás azonban várhatóan azt is eredményezi, hogy a Credit Suisse 17 ezer befektetési bankára közül sokan elveszítik állásukat, mivel a UBS az egység nagy részét felszámolja.
A turbolens pénzügyi időszak ellenére, az elemzők szerint most sokkal kisebb egy 2008-ashoz hasonló válság esélye Európában. Ennek oka pedig az, hogy az európai pénzügyi szabályozók azzal töltötték az elmúlt 10 évet, hogy ne alakulhasson ki olyan helyzet, és ha kialakul, akkor hamar és elég erélyesen tudjanak reagálni.