Az államfő és a kormányfő egyaránt részvétét fejezte ki a szepesófalui támadásban elhunytak hozzátartozóinak, és a sebesülteknek gyors felépülést kívántak. Tragédia, ami csütörtökön történt – jelentette ki Peter Pellegrini államfő.
„Semmilyen problémát nem lehet megoldani késsel vagy fegyverrel. Az egész társadalomnak azon kell lennie, hogy nyugodtan és kulturált módon, gyűlölködés és erőszak nélkül lehessen rendezni minden vitát. Mindenkinek hozzá kell járulnia, hogy a társadalmi légkör és az emberi kapcsolatok ne torkolljanak erőszakos cselekményekbe és ne követeljenek áldozatokat” – jelentette ki az államfő.
Robert Fico (Smer) miniszterelnök az összes releváns információ fényében vizsgálná a tragikus eseményt. Úgy fogalmazott, nehéz megérteni, mi történt a gimnáziumban. „Minden túlmotivált személynek politikai csendet javaslok” – fogalmazott a kormányfő.
A gyűlöletkeltés megállítására szólított fel sajtótájékoztatón a csütörtöki, szepesófalui gimnáziumi támadás kapcsán Matúš Šutaj Eštok. A belügyminiszter a pártállástól függetlenül, a szlovákiai politikai élet szereplőihez is szólva azt mondta: Most nem miniszterként, hanem politikusként és két gyermek édesapjaként kérnék mindenkit, ne öntsünk olajat a tűzre, hogy csillapodjanak a kedélyek“.
Kifejtette, úgy gondolja, ezzel a teljes társadalmat érintő tragédiával eljött az ideje annak, hogy egy pillanatra megállva, elgondolkodjunk, és felhagyjunk a gyűlöletkeltéssel. Šutaj Eštok megerősítette, vizsgálják az ügyet, majd a rendőrség és a bűnüldöző szervek munkáját dicsérte. Kijelentette, miniszterként mindent megtesz a gyermekek, a szülők és a pedagógusok védelméért, s a hasonló incidensek megelőzéséért.
Andrej Danko, az SNS elnöke, a parlament alelnöke elítélte a szepesófalui gimnáziumban történt támadást, amelyet az iskola egyik diákja követett el.
Őszinte részvétét fejezte ki az SNS nevében az áldozatok hozzátartozóinak. Danko mindenfajta erőszakot elítélt, és azt mondta, nem érti, hogyan támadhat rá az osztálytársaira és tanárára egy fiatal fiú.
„A tisztelet és a megbecsülés elvész, veszekednek egymással a családtagok” – hangsúlyozta Danko, aki szerint el kell gondolkodni azon, hogyan lehet megállítani a társadalomban elmélyülő gyűlöletet.